UĞURSUZ ÇOCUK OLUR MU? | YAŞANMIŞ İBRETLİK HİKAYELERİ

UĞURSUZ ÇOCUK OLUR MU? | YAŞANMIŞ İBRETLİK HİKAYELERİ

Selamlar kanalını beğenerek takip ediyorum.

İlk olarak benim anlatmak istediğim olay pek paranormal hikaye sayılmaz aslında ibretlik hikaye.  ama yine de enteresan ve hüzünlü bir olay. Bizim oturduğumuz binada bir aile vardı bu ailenin çocuğu olmuyordu. Uzun zaman tedavi falan gördüler ancak Allah nasip etmedi. Bunlarda evlatlık alalım diye düşünmüşler. Güzel de bir düşünce. Bize de söylediler biz de sevindik. Hem onların çocuğu olmuş olacaktı hem de bir çocuk aile ortamına kavuşmuş olacaktı. Bunlar 5 yaşlarında falan bir erkek çocuk evlat edindiler. Tabi ha deyince olmuyor epey sürdü bu işler. Sonra çocuk tamamen aileye verildi.

Ancak çocuğun geldiği ilk gün adamın arabası bozuldu. Sonra arabasını götürmüş sanayiye bırakmış adam. Bir de onların bağ evi vardı. O gece bir telefon gelmiş bağ evleri yanmış. Haberi alır almaz gitmişler ama ev kül olmuş. Ancak bunlar üst üste gelince zaten stresli oldukları için çocukla pek ilgilenemediler. Bize bırakıp bırakıp  gitmeye başladılar. Yeni ev yaptıracaklardı yine bağ evi. “Ev için şunları almaya gidiyoruz, çocuk kalsın. Ev için şunu yaptırmaya gidiyoruz, çocuk sizde kalsın diye. Biz de seve seve tamam olur diyorduk. Bir gün kadın çocuğu almaya geldi. Çocuk aileden çok bizi görüyordu artık alışmıştı. Kapıda kadını görünce ağlamaya başladı.

 

Gitmek istemedi.

Sarıldı bacaklarıma. Sonra bende “Bizde kalsın isterseniz. Gelmek istemiyor dedim.”  “Olur mu öyle şey?” dedi. Çocuğu kolundan tuttuğu gibi çekti dışarı. Merdivenlerden çıkıyorlar ve çocuk ağlıyor. Ben de tam kapıyı kapatacaktım ki kadının dediği bir şey dikkatimi çekti. Beynimden vuruldum sanki. “Kes sesini uğursuz! Sen geldin geleli başımıza gelmeyen kalmadı.” dedi. Kapıyı kapattım ve olduğum yere çöktüm. Sinirden ağladım. Yani masum bir çocuğun nasıl bir uğursuzluğu olabilir. Sonra bu yaşananları nasıl küçük çocuğun üstüne atabilirler diye düşündüm. Bu olay beni çok etkiledi.

Benim yanımda bile bunu diyorsa kim bilir evde nasıl davranıyorlar?  Ancak çocuk gitmek istemediğine göre demek ki evde de durum farklı değil diye düşündüm. Çocuk için üzüldüm. Uzunca bir süre çocuğu bırakmadılar bize. Sonra bir gün kadın geldi yine çocukla işleri varmış “Sizde kalabilir mi?” dedi. “Tabi” dedik, aldık eve. Akşam oldu gelen giden yok hatta gece oldu yine almaya gelmediler. İşleri uzadı herhalde dedik. O zaman evimiz sobalıydı ve herkes salonda yatıyordu. Diğer odalar soğuk olduğu için. Çocuğu yatırdık. Sonra uyuduk.

 

Gece beni dürterek uyandırdı çocuk.

“Abla abla çok susadım.” diye. Gözlerimi açmak istiyorum ama açamıyorum. Zar zor kalktım öksürerek. Gözlerimi bir açtım odanın içi duman. Her yer karanlık aslında ama duman fark ediliyor. Bir de kimsenin yüzünü göremiyorum ama çocuğun yüzü ay gibi parlıyordu. Ancak belki bu kısma inanmayacaksınız ama çocuğun sırt kısmından parlayan ışıkların çıktığını gördüm. Yuvarlak yuvarlak parıltılar çıkıyordu sanki sırtında bir melek varmış gibi.  Ben deli gibi öksürürken çocuk hiç etkilenmemiş gibiydi.

Sonra hemen kalktım pencereleri açtım, bizimkileri uyandırdım. Sobadan zehirlenecekmişiz az kalsın. O çocuk olmasa şu an ölüydük. Bizim hayatımızı kurtardı. Onların uğursuz dediği çocuk bizim uğurumuz oldu. Çocuğun adı Mustafa’ydı ama biz ona kendimiz Uğur ismini koyduk. Uğurumuz oldu diye. Ertesi gün ailesi gelince de anlattık olanları. “Ona Uğur ismini koyduk.” dedim kadına.  Anlasın hatasını diye. Anladı da sanırım utanmış gibiydi. Sonuç olarak bir daha da kötü davrandığına şahit olmadım. Bu olay onlara da büyük bir ders oldu.

Bu web sitesinde gerçek yaşanmış korku hikayeleri bulabilirsiniz.

Youtube kanalımıza abone olarak bu hikayeyi benden dinleyebilirsiniz. Paranormal hikayeler araştırmak ve sizlerle paylaşmak için bu siteyi kurduk. Korkunç hikayeler her ne kadar fazla paylaşılsa da bizim farkımız sizden gelen gerçek hikayelere yer vermek. Korku hikayesi dinlemeyi ve okumayı seviyorsanız sitemizi ve youtube kanalımızı takip edin. Korku hikayesi denildiğinde ilk akla gelen cin hikayeleri, musallat hikayeleri, büyü hikayelericin hikayesi olur. Bizde ağırlıklı olarak korku hikayeleri kategorisinde cinli hikayeler konusuna yer vermekteyiz. Sitemizde kısa korku hikayeleri olduğu gibi uzun korku hikayeleri de bulunuyor. Gerçek hikayeler ve yaşanmış hikayeler okuyabilirsiniz.

Sadece paranormal hikayeler değil aynı zamanda duygusal hikayeler, ibretlik hikaye ve dini hikayeler de okuyabilirsiniz.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir